טיב המשטח

טיב פני השטח

הטפסות הן תבניות בהן יוצקים בטון לצורך בניית אלמנטים שונים של המבנה. הן יכולות להיות עשויות מחומרים שונים, אך הטפסות הפופולריות ביותר כיום לשימוש הן טפסות עץ. עם זאת, לטפסות עץ יש מספר חסרונות מהותיים, כאשר אולי הגדול בהם, הוא הזיהום הכבד הנובע כתוצאה מהשימוש בהן, בין אם ישירות, או בעקיפין מתהליכי ההובלה, הפירוק, או הפסולת.

חברת OBI מציעה תחליף חדשני וייחודי – טפסות עשויות פלסטיק, מתאימות לכל פרויקט בניה. בטפסות אלו משתמשים כבר בכל רחבי העולם והן הוכחו כמפחיתות לא רק בעלויות, אלא גם בזיהום הסביבתי.

אז מהם היתרונות בעבודה עם טפסות הפלסטיק של חברת OBI בזמן ייצור המשטחים?

  • בעת תהליך הייצור, כאשר מבצעים יציקות בעץ, המשטח המתקבל אינו אחיד – פני השטח לרוב אינם ישרים וחלקים ומתבזבזת המון אנרגיה וחומר גלם על מנת לחתוך וליישר את המשטח. לעומת זאת, בעבודה עם משטחי פלסטיק, הצורה המתקבלת יוצאת אחידה וחלקה מההתחלה.
  • לפני העבודה, צריך למשוח את פלטות העץ בשמן, דבר שמבזבז עוד כסף, מצריך כוח עבודה נוסף וגם זמן. משטחי הפלסטיק אינם זקוקים למשיחת שמן על גביהם טרם העבודה עימם.
  • הפלסטיק עצמו כחומר גלם מספיק להרבה יותר יציקות מאשר העץ, ובכך מספק יותר תבניות בפחות חומר, מונע בזבוז, כסף ושעות עבודה.
  • ההכנה ליציקה בפלסטיק מהירה יותר מיציקה בעץ וכן, הפיזור של החומר נעשה באופן אחיד הרבה יותר.
  • כאשר עובדים עם פלטות מעץ, המידות הן משתנות – קבלנים צריכים להזמין פלטות בגדלים שונים פר שימוש, אפילו באותו הפרויקט. לעומתן, משטחי הפלסטיק הם גמישים וניתנים לכיפוף ולשינוי. לא צריך לשנות כל פעם את המידות, מה שחוסך את הצורך לשנות ולהתאים את שיטות העבודה, להכשיר עובדים במיוחד ובטווח הארוך, חוסך זמן וכסף רב.

מלבד היתרונות הללו, משטחי פלסטיק גם כן תורמים לקידום סביבת בניה ירוקה. טפסות הפלסטיק ניתנות לשימוש חוזר של מעל 60 פעמים, מה שמעודד מחזור וחוסך בפסולת באתר הבנייה. הטפסות הן קלות לפירוק, הרכבה ונשיאה וחוסכות שימוש מזהם במכונות כבדות ונסיעות חוזרות ונשנות להובלה. מלבד צמצום הזיהום שיוצרים תהליכים אלו, טפסות הפלסטיק חוסכות גם כן את עלויות התפעול וההובלה.

רוצים להתקדם לסטנדרטים של חו"ל ולבנות בקלות וביעילות, תוך חיסכון במשאבים ובעלויות? פנו אלינו עוד היום כדי לקחת חלק בשינוי פני ענף הבניה.

ליצירת קשר

השאירו את הפרטים ואנו ניצור אתכם קשר

עוד בנושא

תבנית יציקה

תבנית יציקה

תבנית יציקה משמשת רבות בעת עבודות יציקה למבנים בשלב השלד. כך ליציקת עמודים, קורות, תקרות ורצפות ועוד. ניתן למצוא תבניות העשויות מחומרים שונים. המתקדמות ביותר נחשבות לירוקות ועשויות מפלסטיק ממוחזר. 

קרא עוד »

פסולת של אתרי בניה

ניהול פרויקט בניה כולל בתוכו היבטים שונים, כאשר אחד מהם הוא ניהול הפסולת המצטברת באתר הבניה. פינוי הפסולת הוא חובתכם החוקית אל מול הרשויות וגם חלק מהיעדים בהם תצטרכו לעמוד

קרא עוד »
יציקת בטון מוחלק

בטון מוחלק

יציקת בטון מוחלק יציקת בטון מוחלק נועדה למרחבים חיצוניים ופנימיים. כך לטובת יצירת חיפוי מיוחד עם עיצוב מיוחד. ניתן להוסיף אבקת פיגמנט לקבלת צבע רצוי. את העבודה יש לעשות בשלבים

קרא עוד »

לקביעת פגישת ייעוץ ללא התחייבות

צרו קשר עכשיו