יציקת בטון על אדמה

יציקת בטון על אדמה נעשית למטרות שונות. כאשר יוצקים קרקע למבנה, בעת יצירת שביל עם בטון מוחלק או מחופה, הכנת משטח לפרגולות, לחניית מכוניות ובמקרים אחרים. את היציקה מבצעים בשלבים עוקבים. במקרים רבים אף מוסיפים קונסטרוקציית ברזל לחיזוק הבטון. חברת O.B.I. מפתחת, מייצרת מייבאת ומשווקת מוצרים ירוקים לענף הבניה וניתן לקבל ממנה מידע רלוונטי.

יציקת בטון על אדמה – הכנות וביצוע

יציקת בטון על אדמה נעשית עם תכנית מוגדרת הכוללת מספר שלבים. הראשון ביניהם הוא ניקוי מקום היציקה וסילוק חפצים ופריטים אחרים. היות והאדמה נחשבת למשטח רך הרי שיש צורך להכין אותה היטב ולכסות אותה. יש להוסיף עליה שכבת מחלוטה הכוללת חצץ כדי לייצור משטח חזק שימנע ספיגת בטון לתוכו. ניתן גם להניח ניילון מיוחד ליצירת בידוד. בשלב הבא יש לתחם את האזור באמצעות לוחות עצים המחוזקים היטב למניעת קריסתם ממשקל הבטון הנוזלי. ההכנה חייבת להיעשות היטב גם כדי למנוע זליגת בטון ממקומות שונים. יש להניח על המשטח קונסטרוקציה מברזל המתוכננת על ידי מהנדס כדי לחזק את המשטח הנוצר.  בשלב זה יוצקים את תערובת המלט העשויה חול, חצץ, צמנט ומים. את הבטון גורפים באמצעות מגרפות ומיישרים עם קורות עץ כדי שהוא יגיע לכל האזורים הקיצוניים.

הרטבת בטון

בטון שזה עתה נוצק מתייבש לאורך זמן. בקיץ – תהליך הייבוש קצר יותר. אחת המשימות החשובות בשלב זה הוא הרטבתו במים כדי שיתמצק היטב ולמניעת סדקים. את השקיית הבטון עושים מדי כמה שעות בקיץ ובחורף בתדירות נמוכה יותר. לאחר הייבוש מפרקים את קורות העץ, ואם קיימות תבניות יציקה אזי מסירים אף אותן.

חברה מסודרת

חברת O.B.I. מתמחה בפיתוח, ייצור, ייבוא ושיווק של מוצרים ירוקים לענף הבניה ומומלץ לקבל ממנה שירות מקצועי המלווה ביחס אישי. שירותיה המקיפים כוללים ייעוץ, אספקת מוצרים תקניים, עמידה בלוח זמנים, הובלה, מחירים נוחים ועוד. מנהליה הינם בעלי ידע רב וניסיון מצטבר בתחום המגיעים מהכרת צרכי השוק, מהשקעה במו"פ, ממתן שירותים מוצלחים ללקוחות רבים לאורך זמן ועוד. הם ישמחו לשרת אחרים.

 

 

 

 

יציקת בטון על אדמה

ליצירת קשר

השאירו את הפרטים ואנו ניצור אתכם קשר

עוד בנושא

טיב המשטח

טיב פני השטח הטפסות הן תבניות בהן יוצקים בטון לצורך בניית אלמנטים שונים של המבנה. הן יכולות להיות עשויות מחומרים שונים, אך הטפסות הפופולריות ביותר כיום לשימוש הן טפסות עץ.

קרא עוד »
דיווידגים

דיווידגים

דיווידגים משמשים רבות בתהליכי בנייה. מדובר על ברגים מיוחדים המוברגים שיטה ייחודית ומהירה לתוך בטון. כל אחד מורכב ממספר רכיבים הכוללים מוט דיווידג מהיר, אום דיווידג, אום פרפר ועוצר מים. 

קרא עוד »
דיקטים מעץ

דיקטים מעץ

דיקטים מעץ משמשים רבות בתהליך הכנת קונסטרוקציה לבנייה. משלבים אותם עם תבניות ותפקידם הוא לתמוך בבטון הנוזלי. הכנה ליציקה נעשית על ידי טפסנים מומחים החייבים לעבוד על פי תקנים קיימים.

קרא עוד »

לקביעת פגישת ייעוץ ללא התחייבות

צרו קשר עכשיו