יציקת בטון

הכנת יציקת בטון

הכנת יציקת בטון הינה חלק מתהליך הנעשה, לרוב, בשלב עבודות השלד. הוא כולל טפסנות ובין היתר הנחת תבניות במקומות נדרשים. היציקה נעשית לרצפות ותקרות, עמודים כולל עמודי תמיכה, קורות ועוד. היא מתוכננת לפרטים על ידי מהנדס קונסטרוקציה המשלב גם ברזלים לחיזוק. חברת O.B.I. מפתחת, מייצרת מייבאת ומשווקת מוצרים ירוקים לענף הבניה וניתן לקבל ממנה מידע רב.

הכנת יציקת בטון – חשיבות לטפסנות תקינה

הכנת יציקת בטון נעשית בשלבים. השלב הראשון הוא ניקוי האתר המיועד, פילוסו והכנת ניקוז מתאים. המשימה  העיקרית כוללת טפסנות מקצועית החייבת להיעשות על פי התקינה הקיימת. היא כוללת תיחום מקום היציקה באמצעות קרשים ותבניות. ניתן למצוא תבניות וטפסים העשויים מעץ, פלדה, פלסטיק ממוחזר ועוד. לכל תבנית יש יתרונות וחסרונות והקבלן הוא זה הבוחר את אלו המתאימות מכל. בכל מקרה, יש חשיבות עליונה לטפסנות מדויקת כי היא זאת המחזיקה היטב את משקל ולחצי הבטון הנשפך ואף מונעת זליגתו החוצה. קריסה תחייב פינוי של הבטון ובנייה מחדש של כל הקונסטרוקציה – מה שייקר כל פרויקט. במסגרת ההכנות גם מניחים ברזלים לאורך ורוחב. תפקידם הוא לחזק את הבטון ולמניעת סדקים עתידיים או התפוררותו לאורך שנים. את התוכנית מכין מהנדס קונסטרוקציה המתמחה בנושא.

שלב היציקה

לאחר ההכנות מגיע היום בו יוצקים את הבטון. מדובר על תערובת נוזלית הכוללת חול, חצץ וצמנט. הרכב וריכוז החומרים בה משתנה בהתאם לצרכים ולסוג המבנה אותו יוצקים. הכול נעשה תחת פיקוח הנדסי. בעת היציקה גורפים את הבטון הנוזלי אל קצוות המתחם שנוצק ובנוסף, מפלסים באמצעות קרשים. במידת הצורך דואגים גם ליצירת שיפועים נדרשים.

חברה עם תשתית מעולה

חברת O.B.I. מתמחה בפיתוח, ייצור, ייבוא ושיווק של מוצרים ירוקים לענף הבניה ומומלץ לקבל ממנה שירות מקצועי עם יחס אישי. שירותיה המקיפים כוללים ייעוץ, אספקת והובלת מוצרים תקניים, עמידה בלוח זמנים, מחירים נוחים ועוד. מנהליה הינם בעלי ידע רב וניסיון עשיר בתחום המגיעים מהכרת צרכי השוק, מהשקעה במו"פ, ממתן שירותים איכותיים ללקוחות רבים לאורך שנים ועוד. הם ישרתו בשמחה אחרים.

הכנת יציקת בטון

ליצירת קשר

השאירו את הפרטים ואנו ניצור אתכם קשר

עוד בנושא

חדשנות בענף הבניה

בעולם המודרני בו אנו מודעים יותר לשינוי האקלים ולאיכות הסביבה, חדשנות בענף הבנייה הפכה לכוח מניע לשינוי חיובי, שחולל מהפכה באופן שבו מבנים מתוכננים, נבנים ומתופעלים. עם התקדמות הטכנולוגיה, החומרים

קרא עוד »
טפסות עץ

טפסות

טפסות, או תבניות בשמן האחר, מיועדות להרכבה בעת יציקת בטון. הן עשויות מחומרים שונים שהבולטים בהם הם עץ, פלסטיק ממוחזר ופלדה. היציקות נעשות לרצפות ותקרות, קירות כולל קירות תומכים, קורות,

קרא עוד »
לוחות דיקט

לוחות דיקט

לוחות דיקט משמשים רבות בתהליך בנייה ובעיקר בשלב עבודות השלד. מתקינים אותם בעת הכנות ליציקת בטון. ניתן למצוא סוגי לוחות המותאמים לעבודות שונות. כולם מיוצרים בסטנדרט גבוה ולכן עמידים ללחצים.

קרא עוד »

לקביעת פגישת ייעוץ ללא התחייבות

צרו קשר עכשיו