תועלות כלכליות

בנייה ירוקה היא לא רק אמצעי לקידום איכות הסביבה, אלא משמשת גם כנתיב לפתיחת יתרונות כלכליים משמעותיים. ככל שתעשיית הבנייה מאמצת שיטות וטכנולוגיות ברות קיימא, היא מגלה עולם של הזדמנויות שיכולות להוביל להפחתת עלויות שונות.

בנייה ירוקה מציעה יתרונות כלכליים משמעותיים החורגים מעבר להשפעתה הסביבתית החיובית. בניינים חסכוניים באנרגיה צורכים פחות חשמל ומשאבים ומובילים להוצאות חשמל מופחתות. בנוסף, למבנים ירוקים יש לרוב תוחלת חיים ארוכה יותר ודרישות תחזוקה נמוכות יותר, מה שמוביל להפחתת עלויות התפעול והתחזוקה לאורך זמן. יתרה מכך, המעבר לעבר נהלי בנייה ירוקים מייצר דרישה לעובדים מיומנים בתחומים חדשים, מה שיוצר הזדמנויות תעסוקה ומטפח חדשנות ויזמות בתעשייה.

עלות החומרים והעבודה עצמה בבניה ירוקה יורדת גם היא, מכיוון שהמעבר נעשה לשימוש ירוד יותר במכונות כבדות וישנו עידוד לשימוש חוזר ולמחזור חומרים. כך למשל, טפסות הפלסטיק PP המחליפות את טפסות העץ המסורתיות, מגדילות את השימוש החוזר בטפסות, מפחיתות את הזיהום באתר הבניה וחוסכות בזמן עבודה יקר.

מלבד העובדה הברורה שפלסטיק הוא זול יותר מעץ, בענף הבניה ישנו חוסר מסוים בכוח אדם, וגם העובדים הקיימים דורשים שכר גבוה. מפאת קלות המשקל שלהן והיכולת לעבוד איתן ללא ציוד מכני, מעבר לטפסות פלסטיק חוסך בעלויות שינוע והובלה, וגם בשכר לעובדים – שכן, הן דורשות מערכות פשוטות בלבד ופחות ידיים עובדות. בנוסף, בניגוד לפלטות העץ, את טפסות הפלסטיק לא צריך למשוח בשמן טרם העבודה עימן ובכך חוסך זמן רב וכסף.

ובתוך כך, אתרי בנייה, הנחשבים למזהמים, הופכים לנקיים בעקבות שימוש בטפסות פלסטיק. איסוף ומיון פסולת באתר הבניה לטובת מחזור או מכירה מתאפשרים בזכות הטפסות, לא נשאר זבל לאחר ההתקנה מכיוון שהטפסות המשומשות – שהן בעלות שימוש של מעל 60 פעמים – נמכרות לשימוש חוזר.

חברת OBI, יזמית פלסטיק מקצועית, מפתחת חידושים טכנולוגים בענף הבניה כמו טפסות הפלסטיק PP ומוצרים ירוקים אחרים, על מנת לאפשר חיסכון בעלויות יחד עם שמירה על איכות הסביבה. יחד, נסלול את הדרך לעבר תעשיית בניה אחרת, משגשגת ובת קיימא.

ליצירת קשר

השאירו את הפרטים ואנו ניצור אתכם קשר

עוד בנושא

שבלונות לבטון

שבלונות לבטון

שבלונות לבטון נועדו להרכבה בעת יציקות בטון הנעשים במבנים. הן עשויות מחומרים שונים וכל אחד בוחר את אלו המתאימות לצרכיו. הרכבתן חייבת להיעשות על ידי טפסנים מומחים כדי שלא תקרוסנה

קרא עוד »
תבנית יציקה

תבנית יציקה

תבנית יציקה משמשת רבות בעת עבודות יציקה למבנים בשלב השלד. כך ליציקת עמודים, קורות, תקרות ורצפות ועוד. ניתן למצוא תבניות העשויות מחומרים שונים. המתקדמות ביותר נחשבות לירוקות ועשויות מפלסטיק ממוחזר. 

קרא עוד »
לוחות דיקט

לוחות דיקט

לוחות דיקט משמשים רבות בתהליך בנייה ובעיקר בשלב עבודות השלד. מתקינים אותם בעת הכנות ליציקת בטון. ניתן למצוא סוגי לוחות המותאמים לעבודות שונות. כולם מיוצרים בסטנדרט גבוה ולכן עמידים ללחצים.

קרא עוד »

לקביעת פגישת ייעוץ ללא התחייבות

צרו קשר עכשיו